Twitter’ın farklı kullanımı -dikkat gülme krizine sokabilir!

Twitter ilk çıktığında hizmet verdiğimiz kurumlara anlatmak için “micro-blogging websitesi” olarak anlattığımızı hatırlıyorum. O zamanın 160 karakteri, şimdinin 140 karakteri ile düşüncenizi, yaşadıklarını anlattığınız/paylaştığınız bir platform olarak da açıklıyorduk. Anlaması hepimiz için zordu. Bu kadar karaktere ne sığdırabilirdik ki?

Zaman geçti. Twitter, sosyal platformlar arasında lider konuma geldi. Bunun en büyük nedeni ise kullanıcılarının kullanımı farklılaştırmasıyla ilgiliydi. Bir kazayı, politik olayı veya magazinsel bir haberi herkesten ve herşeyden önce Twitter’da görmeye başladık. Fark ettik ki, 140 karaktere çok şey sığdırabiliyormuşuz.

“Çok şeye” yeni bir örnek de yakınlarda oldu.

Amerika’nın ABC kanalının ünlü programı The Bachelorette’in yapımcısı Elan Gale, Thanksgiving günü uçakla bir yerden bir yere seyahat ediyordu. Uçak tehir etmiş ve yolcular aileleriyle beraber olamayacakları için gergindi. Diane adında bir yolcu ise, diğerlerinden daha kızgındı. Etrafa ateş püskürüyor ve hem yolcular hem de hostesler için olayı daha da cehenneme çeviriyordu.

Bunu gören Gale, Diane’e bir kadeh şarap ve bir not gönderdi. Ve hem gönderdiği notu hem de izlenimlerini Twitter’da paylaştı. Diane’in cevabı ve yaşananları an be an Twitter’a post eden Gale’in bu “micro-blog”u tam anlamıyla olay oldu! Hem gülmek hem de şaşırmak için aşağıdaki linkte tüm hikayeyi (kanıtlarıyla) okumaya ne dersiniz? :)

Elan Gale’in delirdiği an:)

20131129-205318.jpg

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s