Kokuyu alıyor musunuz?

Geçtiğimiz günlerde Eczacıbaşı İnovasyon Buluşması Ödül Töreni’ne katıldım.

Bilmeyenler için, Eczacıbaşı Holding bünyesinde bulunan tüm markalar, yıl boyunca yaptıkları projelerden “inovatif” olduğuna inandıkları ile ödüle başvuruyorlar. Aşamalı olarak değerlendirilen ve jürinin beğenisine sunulan projeler, İnovasyon Buluşması günü’nde de katılımcıların beğenisine sunuluyor. Günün sonunda ise, ödüller dağıtılıyor.

Törene katıldığınızda, Topluluğun “inovasyon”a ne kadar önem verdiğini anlayabiliyorsunuz. CEO Erdal Karamercan’dan, Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Eczacıbaşı’na kadar yetkililer oradaydı.

Proje sergilerinin yanısıra aynı zamanda, konuşamalar ve panellerle de günü süslemişlerdi. İzlediklerimden bir tanesi de Erdal Bey’in moderasyonunu yaptığı ve farklı işkollarının (Koç Holding, P&G, BBVA, Mimarlık Ofisi) başarılı işadamlarının konuşmacı olarak katıldığı bir panel idi. Paneldeki konuşmalar inovasyona dokunmaya çalıştıysa da bazen daha çok ürün tanıtımına kaydığı anlar da oldu.

Image

Özellikle, P&G Yönetim Kurulu Başkanı Tankut Turnaoğlu’nun yeni ürünleri Febreze’i tanıtmak için oda kokusunu yanında getirmesi ve sahnede sıkması da aklıma kazınan anlardan birisiydi. O an anladım ki, bu ürün P&G’nin gerçekten de çok önemsediği ve büyümek için herşeyi göze alacakları bir noktada. Her an diğer markalara güçlü bir savaş açılabilir. Şu ana kadar başarılı bir duyuru yapıp yapmadıkları tartışılır, zira o ana kadar çok dikkatimi çekmemişti. Ki ben de bir oda kokusu kullanıcısıyım.

Nasıl daha da seslerini duyuracaklar acaba derken, dün Facebook’ta bir anket gördüm. :) Oda Spreyi için marka tercihi ile ilgili bir soruydu. Hatta aşağıda paylaşıyorum. Bu anket Febreze’den mi gelmiştir bilinmez ama -ki ben öyle olduğunu düşünüyorum çünkü diğer markalar zaten pazarda var olan ve az buçuk kimden nasıl pay alacaklarını bilen markalar- önümüzde güçlü bir maç olacağa benziyor.

Image

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s